Pomysłowa dekoracje salonu

To one nadają wnętrzu prawdziwego smaku i wyrafinowania. To one tworzą styl salonu. To dzięki nim możemy w pełni cieszyć się urokiem domu. Potrafią stworzyć klimat domowego ogniska, ukoić nasze nerwy, przypomnieć o pięknych chwilach. Mowa o dodatkach do pokoju dziennego.

Charakter wnętrza tworzą nie tylko znajdujące się w nim meble. Choć rozmaite sprzęty są integralną częścią wyposażenia salonu, bez urokliwych dekoracji byłyby niczym. Właściwie dobrane dodatki potrafią wyeksponować piękno ścian czy mebli, a także ukryć mankamenty wnętrza. Najbardziej przydatne w tym ostatnim względzie okazuje się być oświetlenie. Dobre ustawienie świateł w salonie gwarantuje przytulny klimat. Dziś na szczęście coraz więcej osób rezygnuje z jednego żyrandola na środku sufitu na rzecz punktowego oświetlenia. Lampy podłogowe, lampki stołowe, listwy halogenowe, podświetlone witryny, regały i kredensy, a także ściany gwarantują wnętrzu niewątpliwy urok. Ustawienie lampy przy fotelu pozwala na wygodną lekturę, światło nad stołem pozwoli przyjemnie spędzić czas przy posiłku, lampka przy sofie przyda się wieczorem. Kinkiety, czyli lampki ścienne, pozwolą wyeksponować wypukłe dekoracje na ścianach.

Jednak światło to nie wszystko. Zadbajmy o to, by nasz salon wyposażony był w odpowiednie tekstylia. Mowa nie tylko o dywanach, ale także elementach dekoracji okien oraz niezbędnych na każdej sofie poduszkach i narzutach. Warto, by wszelkie dodatki tego typu łączył jeden wspólny motyw przewodni. Pozwoli to nadać wnętrzu charakteru i stylu. Tkaniny, jakie zastosujemy w salonie powinny idealnie współgrać z kolorem ścian, elementami wnętrza, rodzajem podłogi i oczywiście mebli. Mogą ożywić przytłoczone wnętrze lub nadać mu lekkości. Optyczne sztuczki pozwolą na wydłużenie bądź poszerzenie salonu. Wszystko zależy od zastosowanych dodatków, dlatego dobrze je rozważmy robiąc zakupy w salonie meblowym i sklepach z akcesoriami do wykończenia wnętrz.

Jeśli jesteśmy przywiązani do rodzinnych pamiątek, warto zadbać o to, by prawidłowo je wyeksponować. Zamiast upychać w szafach lub chować w kartonach na strychu, odkurzmy wspomnienia. Jeśli dysponujemy rysunkami z dzieciństwa albo starymi fotografiami, pokażmy je. Zrobią o wiele lepsze wrażenie, niż niejeden obraz kupiony w byle galerii, a będą miały dla nas szczególną wartość. Zadbajmy o odpowiednie ramki dostosowane do charakteru i koloru salonu. Pamiątki z wakacji umieśćmy na półce ściennej lub regale. Jeśli postawimy je w dekoracyjnych pudełkach, będą niewątpliwą ozdobą salonu. Każde wnętrze udekorują również kwiaty w pięknych donicach oraz wazonach. Nie tylko ładnie wyglądają, ale mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie!