Drewniane stoły i szklane stoliki

Pokój dzienny powinien być miejscem odpoczynku i relaksu po trudach dnia. W towarzystwie czego najlepiej zapominamy o wszelkich stresach i cieszymy się pobytem w domu? Na pewno przydatna okaże się filiżanka gorącej kawy. A jeśli już mowa o kawie, to pomyślmy o miejscu, w którym będziemy mogli postawić dzbanek i filiżanki z aromatycznym naparem oraz talerz ze słodkimi dodatkami. Idealnym meblem do salonu są różnego rodzaju stoły, stoliki kawowe i ławy. Także w naszym wnętrzu nie powinno zabraknąć tych elementów wyposażenia wnętrza. Wyjmijmy więc zdobiący kredens serwis i zasiądźmy do kawy!

Stolik kawowy świetnie czuje się w otoczeniu mebli wypoczynkowych. Mogą być to sofy, kanapy, a także fotele. Chodzi o to, by wszystkim sięgającym po swój kubek z napojem czy deserowe ciastko było wygodnie. Do wyboru mamy stoliki o rozmaitym kształcie i wysokości. Pamiętajmy jednak, że mebel tego typu powinien mieć wysokość tego, na czym przy nim siedzimy, a więc na przykład być tej samej wysokości, co kanapa. Ułatwi to nam sięganie po rozmaite rzeczy ze stolika i zapewni komfort odpoczynku. Zwykle w tym celu umieszczamy ławę i otaczamy ją sofami oraz fotelami. Stolik kawowy nie musi być jednak centralną częścią pokoju i możemy umieścić go nieco z boku, umieszczając wokół niego wygodne fotele bądź krzesła. Chodzi o to, by stolik kawowy był miejscem, w którym można wygodnie posiedzieć i delektować się smakiem aromatycznej kawy.

Jeśli umieściliśmy w naszym salonie rozkładaną kanapę, a na której mamy zamiar od czasu do czasu przenocować gości, warto pomyśleć o niewielkich stolikach po obu jej stronach. W dzień świetnie nadadzą się po to, by odłożyć szklankę lub pilot od TV, w nocy spełnia rolę stolika nocnego. W zależności od wielkości pokoju dziennego, możemy zdecydować się na małe, okrągłe stoliki, bądź długie, prostokątne ławy. Stoliki salonowe są często dwupoziomowe, pod blatem znajduje się umieszczony nisko nad podłogą drugi poziom, na który możemy odłożyć gazetę lub okulary. Do wyboru mamy stoliki z przeszklonym blatem, a także te w całości drewniane. Wszystko zależy od stylu wyposażenia wnętrza.

Stoliki rattanowe, stoliki ze szkła i metalu, stoliki plecione z wikliny i te zrobione z płyty. Decydując się na kupno stolika do salonu zastanówmy się, czy ma on nam służyć jedynie do odstawienia filiżanki z kawą i być dekoracyjnym elementem salonu, czy mamy zamiar spożywać przy nim posiłku i wykorzystywać jego praktyczne zalety. Z odpowiednio urządzonym kącikiem kawowym relaks gwarantowany!