Piękne witryny i kredensy

Witryny i kredensy są piękną, ale nie zawsze używaną ozdobą pokoju dziennego. To, czy zdecydujemy się na zakup tego rodzaju mebla, zależy przede wszystkim od wielkości salonu. Gdy dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią, możemy pozwolić sobie na wstawienie do pomieszczenia mebla, który będzie mieścił zastawę na stół, komplety kawowe, rodzinne pamiątki albo stosy książek. Czym kierować się przy wyborze witryny, jak kupić idealny kredens?

Warto zwrócić uwagę na jeden z najmodniejszych ostatnio trendów w wyposażaniu wnętrz. Coraz więcej osób decyduje się na zakup stylowych, niemal zabytkowych mebli. Prym w tym zakresie wiodą właśnie kredensy. Odnajdywane w sklepach z antykami bądź komisach meblowych, przechodzą gruntowną renowację. Po odświeżeniu, naprawie uszkodzonego przez czas i korniki drewna, mebel wygląda jak nowy, zachowując jednocześnie swój niepowtarzalny klimat odległych czasów. Tak odświeżony i odnowiony stylizowany kredens może być nie tylko wspaniałą ozdobą salonu urządzonego w nieco rustykalnym stylu. Pamiętajmy, że kredens to mebel niezwykle praktyczny. Nie bez przyczyny był obowiązkowym elementem w domu naszych babć. Kredens może bowiem pomieścić wiele praktycznych drobiazgów. Niezliczoną ilość szufladek, małych szafeczek i półek możemy zapełnić drobiazgami, których raczej nie wkładamy do dużych szaf, a które zawsze chcemy mieć pod ręką. Kredens pięknie wyeksponuje rodzinne pamiątki. Najbardziej dekoracyjne, a jednocześnie najdroższe są kredensy dębowe. Zwykle składają się one z dwóch części: górna bywa czasami przeszklona i podświetlana, dolna zaś zawiera mnóstwo szuflad, półek i zamykanych na drzwiczki szafeczek.

Witryna świetnie nadaje się do salonu, który chcemy wypełnić chociażby książkami. Możemy poukładać je na regale, możemy też wyeksponować je za pomocą bardziej dekoracyjnego mebla, jakim jest witryna. Ma ona ten dodatkowy plus, że unikniemy nadmiaru kurzu, gdyż witryny to meble przeszklone. Podobnie jak w przypadku kredensów, warto skorzystać z oferty odrestaurowanych mebli. Takie, które nadają się do renowacji lub właśnie ją przeszły, znajdziemy na popularnych pchlich targach czyli targach staroci. Przy dobrym oku i znajomości rzeczy mamy szansę trafić na prawdziwe cudo.

Kredensy i witryny to jedne z najbardziej dekoracyjnych mebli. Znakomicie nadają się do wnętrz urządzanych w starym stylu, choć nie można odmówić uroku meblom tego typu o nowoczesnym designie. Warto zadbać o to, by odpowiednio oświetlić witrynę lub kredens. Punktowe, halogenowe światła nadadzą meblowi uroku i odkryją jego najpiękniejsze strony.